УКРАЇНА
ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
МІСТА ТОРЕЦЬК ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
НАКАЗ
№ 15 від 19.02.2021
Про стан злочинності та проведення
профілактичної роботи щодо попередження
правопорушень серед здобувачів освіти
м.Торецька за 2020 рік
На виконання Законів України від 18.12.2019 № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», від 07.12.17 р. № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», листів Міністерства освіти і науки від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», від 29.01.2019 № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 2018 р. № 2657- VІІІ», відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 28.12.2019 № 1512/5-19 «Про затвердження Регіональної програми з профілактики правопорушень, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Донецькій області на 2019-2021 роки», розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації від 31.01.2020 № 30 р «Про затвердження міських заходів в м.Торецьк з реалізації «Регіональної програми з профілактики правопорушень, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Донецькій області на 2019-2021 роки», на підставі матеріалів довідки про роботу з профілактики злочинності та правопорушень серед здобувачів освіти м.Торецька за 2020 (додаток 1)
Н А К А З У Ю :
- Відзначити проведену на належному рівні профілактичну роботу педколективу в.о.директора ЗЗCO І-ІІІ ст.№ 8 (Ганзюк О.М.), в.о.директора ЗOШ І-ІІІ ст. № 10 ( Матащук Т.О.) щодо запобігання участі здобувачів освіти у скоєнні злочинів у 2020 році порівняно з 2019 роком.
2. Керівникам ЗЗCO, Опорного закладу «Торецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6» (Браженко Н.В.), в.о. директора ЗЗCO І-ІІІ ст. № 8 (Ганзюк О.М), в.о. директора ЗЗCO І-ІІІ ст. № 10 (Матащук Т.О.):
2.1. Посилити персональну відповідальність за профілактику та попередження бездоглядності, бродяжництва, правопорушень, злочинності, наркоманії і токсикоманії, алкоголізму, насильства, жорстокому поводженню серед дітей, безпеки життя здобувачів освіти. Тримати на контролі роботу щодо забезпечення прав дитини на предмет дотримання чинного законодавства з захисту норм моралі.
Термін: постійно
2.2. Звернути увагу на персональну відповідальність за дотримання термінів проведення службових розслідувань за фактом скоєння злочину здобувачами освіти. Своєчасно надавати матеріали розслідування до міського управління освіти.
Термін: протягом 3 днів з дня отримання повідомлення
2.3. Проаналізувати роботу педколективів щодо профілактики та попередження правопорушень та злочинності за 2020 р.
Термін: до 01.05.2021
2.4. Заслухати аналіз стану роботи з профілактики злочинності та правопорушень серед здобувачів освіти закладів за 2020 рік на засіданнях педагогічних рад, нарадах колективів.
Термін: до 01.05.2021
2.5. Формувати правову свідомість як сукупність правових уявлень, поглядів, переконань і почуттів, які визначають ставлення особистості до вимог законів, регулюють її поведінку в конкретній правовій ситуації.
Термін: постійно
2.6 Формувати навички і звички законослухняності як результату свідомого ставлення до громадянського обов'язку
Термін: постійно
2.7. Прищеплювати учням повагу до держави та права; долати у правовій свідомості помилкові уявлення, що сформувалися під впливом негативних суспільних явищ
Термін: постійно
2.8. Залучати здобувачів освіти, схильних до негативних форм поведінки, до занять у гуртках, спортивних секціях, роботи в дитячих громадських організаціях, закладах позашкільної освіти. Звернути увагу на організацію літнього оздоровлення дітей цієї категорії.
Термін: постійно
2.9. Посилити контроль за виявленням сімей, які схильні до проявів різних видів насильства, та вчасної постановки їх на облік.
Термін: постійно
2.10. Продовжити роботу щодо виявлення належності здобувачів освіти до інтернет-угрупувань. Залучати до роботи вчителів інформатики, активізувати роботу психологів, соціальних педагогів, класних керівників у цьому напрямку.
Термін: постійно
2.11. Вдосконалювати систему роботи із забезпечення психологічного супроводу безпеки життєдіяльності, профілактики суїциду, розвитку здоров’язберігаючої компетентності.
Термін: постійно
2.12. Забезпечити сучасний підхід до розв’язання кримінальних та соціально-педагогічних проблем, застосовуючи цілісні психолого-педагогічні технології для реалізації проєктних та особистісно-орієнтованих підходів до здійснення корекційно-розвивальної виховної роботи серед неповнолітніх.
Термін: постійно
2.13. Тримати на контролі проведення роботи, спрямованої на запобігання і протидію домашньому насильству.
Термін: постійно
2.14. Здійснювати заходи щодо запобігання булінгу (цькуванню) та проводити роботу у разі їх виникнення.
2.14.1. Проводити перевірку приміщень, території закладу освіти, виявлених місць, які потеційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування).
Термін: постійно
2.14.2. Посилити заходи безпеки (пост охорони, контрольно-пропускний режим, спостереження за місцями загального користування (їдальні, коридори, роздягальні, ігрові майданчики, шкільні подвір’я, тощо) і технічними приміщеннями).
Термін: постійно
2.14.3.Тримати на контролі виконання плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу ( цькуванню) в закладі освіти.
Термін: протягом 2020/2021 н.р.
2.14.4. Розслідувати та неупереджено з’ясовувати обставини випадків булінгу (цькування) в закладі освіти відповідно до заяв, що надійшли.
Термін: постійно
2.14.5. Тримати на контролі роботу психологічної служби, соціального педагога щодо формувань вмінь і навичок у виявленні, протидії та попередженню булінгу (цькуванню).
Термін: постійно
2.14.6. Проводити регулярний моніторинг безпечності та комфортності учасників освітнього процесу та середовища шляхом опитування, анкетування та за результатами моніторингу вживати відповідні заходи реагування.
Термін: постійно
2.14.7. Оприлюднювати на вебсайті закладу, дошках оголошень та при проведенні інструктажів для всіх працівників закладу освіти:
- правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти;
- план заходів закладу освіти, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти( форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства);
- порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу ( цькування).
Термін: протягом 2020/2021 н.р.
3. Центру професійного розвитку педагогічних працівників (Скрипниченко Н. ):
3.1. Застосовувати сучасні методики щодо раннього виявлення та діагностики девіантної поведінки та схильності дітей до правопорушень, спільно з педагогічними працівниками забезпечити індивідуальну роботу з виявленими дітьми.
Термін: постійно
3.2. Продовжувати корекційну роботу практичних психологів із здобувачами освіти “групи ризику”, девіантної поведінки, сім’ями, де склалися несприятливі умови для виховання та навчання дітей.
Термін: постійно
4. Директорам ЦДЮТ, СЮТ, ДЮСШ залучати до роботи у секціях, гуртках дітей “групи ризику”, девіантної поведінки, які стоять на внутришньошкільному обліку, обліку у відділенні поліції, ССД.
Термін: постійно
5. Наказ розмістити на офіційному вебсайті міського відділу освіти ( http:// dzosvita.at.ua.).
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник управління освіти Володимир ОРЕШКІН
Виконавець: Завізовано: Надіслано:
Тинкован Н. Скрипниченко Н. до справи-1
4-27-06 ЗЗСО-15
Опор.заклад-1 |